У підтримку акції за порятунок Українських лісів

12 квітня 2017 р. біля будинку Кабінету Міністрів та біля Міністерства агрополітики та продовольства України лісівники всієї України зібрались на мирну акцію збереження галузі та захисту лісів України. Так вони демонструють свій протест проти політики влади направлену на знищення лісогосподарської галузі.

Все розпочалось з того моменту, коли не маючи ні освіти, ні досвіду, ні бажання розібратися у причинах проблем лісової галузі і, як наслідок, всього лісопромислового комплексу України, керівництво Держлісагентства вирішило створити “Лісовий Нафтогаз” з єдиною метою: сконцентрувати в одних руках 4/5 ринку деревини нашої країни.

Отримавши опір своїм реформаторським ідеям, можновладці вирішили ламати лісівників через коліно.

Цинізм ситуації в тому, що фінансування державних лісгоспів відбувається на підставі Державної цільової програми “Ліси України”. “Забувши” продовжити дію програми, керівництво галузі позбавило фінансування лісогосподарські роботи і охорону лісу, а отже залишило без заробітної плати тисячі працівників державних підприємств. І якщо “ресурсні” підприємства Полісся і Карпат мають можливість утримувати свій штат за рахунок продажу деревини, то підприємства півдня і сходу країни – ні.

Як наслідок, понад мільйон гектарів лісів лісостепових і степових регіонів знаходяться практично без охорони від пожеж, без захисту від шкідників та хвороб, від самовільних рубок. Ліси горять, розтягуються на дрова. Сіянці дерев переростають у розсадниках – а висадити їх нема за що і нема кому.

Єдина пустеля, якою інколи пишаються в Україні, виникла через діяльність людини. Понад 100 років знадобилося, щоб зупинити ріст пустелі за допомогою лісу і полезахисних смуг. Ліс саджали не зважаючи на голод і розруху в країні. Але, через бездіяльність Уряду, вже наприкінці цього року пісок почне відвойовувати нові площі у згорілих лісів, знищених лісосмуг, поглинаючи житницю України – гордість Міністерства агрополітики.

Тим часом на керівні посади через так званні «прозорі» конкурси продовжують призначатися “свої” люди без фахової лісівничої освіти, без профільних знань, без досвіду у галузі, а інколи і без моралі.

Головною метою таких призначень є створення нових монополій, нових схем отримання тіньового доходу. Так у Рівному, на Всеукраїнському з’їзді Асоціацій переробників деревини і товарних бірж – членів асоціації бірж України  піднімалося питання щодо спроб монополізувати біржову торгівлю і торгівлю деревиною в-цілому. Ні про які конкурентні переваги запропонованих бірж та майданчиків, окрім приналежності до тієї чи іншої політичної сили, мова не йде.

Деревообробники і лісівники мають різні інтереси, коли йдеться про торгівлю деревиною. Але ми тісно пов’язані: перші платять за деревину, а другі – вкладають отримані кошти в нові ліси, нарощують екологічний та економічний потенціал країни. Проблеми лісівників критично впливають на промисловців. Не даремно голова “Асоціації деревообробників та лісозаготівельників Львівщини” Микола Когут був обраний до ініціативної групи, яка вела переговори із Мінагрополітики.

Асоціації деревообробників, в тому числі “Чернігівлісдеревпром”, підтримали акцію за порятунок Українських лісів і приєднуються до вимог тих, кого влада діями і бездіяльністю змусила вийти під стіни Кабміну:

1. Терміново відновити фінансування лісогосподарських заходів південно-східного регіону.
2. Припинити практику призначення на керівні посади лісової галузі спеціалістів, які не мають фахової лісової освіти та відповідного досвіду роботи в лісогосподарській галузі.

Асоціація “Чернігівлісдеревпром”

Колір - як символ.

Колір – як символ.

 

Під Кабміном

Під Кабміном

Голова профспілки працівників лісового господарства України – Кривов’язий Степан Йосипович.

 

До глибини душі…

 

Під стінами Кабміну

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Голова «Асоціації деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» Микола Когут та голова Асоціації “Чернігівлісдеревпром” Валерій Лозицький.

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com