Відповідь Мінекономрозвитку України на звернення по збереження дії мораторію на необроблену деревину

Наприкінці минулого року з новою силою розгорілися пристрасті навколо відміни мораторію на експорт необробленої деревини. Підприємці гостро відреагували на такі наміри Уряду і окремих політиків з Парламенту.

Профільні асоціації деревообробників, зокрема “Чернігівлісдеревпром”, зверталися до керівників різних органів влади для попередження змін до Закону, направлених на скасування мораторію. Одним із варіантів правок було ліцензування експорту необробленої деревини, що, на нашу думку, не тільки не вирішить проблем внутрішнього споживача, а й створить нові корупційні схеми на експорті круглого лісу.

560a1706ca98ba2d32fcb91780611b95

Зважаючи на проблеми місцевих переробних підприємств та відсутність реальних кроків із впорядкування ринку деревини, звернення нашої Асоціації підтримала Чернігівська обласна рада. Кожна гривня додаткової вартості – це нові робочі місця і доходи до бюджету Чернігівщини.

Цікаво зазначити: Мінекономрозвитку, лобіюючи скасування мораторію, визнає факт існування системних проблем у лісовій галузі та необхідність їх врегулювання. Щоправда оперативність та методи врегулювання цих проблем розчаровують. Вже не вперше складається стійке враження, що основний метод вирішення проблем в Уряді – перечекати, імітуючи бурхливу діяльність на “робочих групах” та “круглих столах”.

На жаль тактика під назвою “Почекун” не збільшує обсяги промислового виробництва, не стимулює створення робочих місць, не підтримує боротьбу з корупцією, не наповнює бюджети. 

 

 

МЕРТ_1

МЕРТ_2

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com