У лісистій області деревообробникам бракує сировини (відео)

vlcsnap-2016-11-04-15h41m20s310-300x225

Чернігівщина традиційно входить у п’ятірку лідерів за ступенем лісистості території, але, от біда, місцевим переробникам не вистачає деревини. Асоціація деревообробників б’є на сполох — вже незабаром великі і малі підприємства можуть зупинити роботу, а це втрата робочих місць, невиплати заробітної плати і несплачені до бюджетів податки. Як змінити ситуацію на краще та яке майбутнє чекає на лісогосподарську галузь області — з цими запитаннями підприємці прийшли до керівництва області.

За одним столом зібралися лісозаготівельники, продавці та переробники лісу і керівники області. На порядку денному одне питання — в лісистій області, якій лише держлісгоспами щорічно заготовлюється півтора мільйони кубометрів лісу, не вистачає деревини для переробки. Головна проблема в тому, що лише 900 тисяч кубометрів від цих об’ємів — ділова деревина, з якою працюють більшість підприємств області. І лише 40% реалізується через аукціон, 15% лісгоспи залишають для потреб власного виробництва, 20% — відправляють на експорт, а 25 продають за прямими договорами.

У комунальному підприємстві «Чернігівоблагроліс» ситуація ще гірша. Районні підрозділи виставляють мізерні об’єми деревини для продажу через біржу. Як розходиться решта, велике запитання. Особливо у ситуації, коли правоохоронці регулярно зупиняють вантажівки, заповнені діловою деревиною з підробленими документами або й взагалі без них. Новопризначений керівник комунального підприємства Сергій Бойцун запевняє, два місяці тому дав доручення провести інвентаризацію лісу, але документи отримав лише від кількох районних підрозділів. Баталії з місцевими «дубовими князьками» тривають.

Тільки-но буде з’ясовано питання активів, обіцяє голова облдержадміністрації Валерій Куліч, як «Облагроліс» почне продавати свою продукцію в прозорий спосіб — це найперше завдання.

Втім, переробники ремствують, що тільки-но цей ліс «прозоро» потрапить на аукціон, його заберуть перекупники, а не виробники, та ще й ті, які працюють за межами області. А там є кому купити деревину, адже на Житомирщині та Рівненщині вже починають роботу великі переробники, а на підході ще й Івано-Франківщина.

Продавці запевняють, на аукціоні місцеві і немісцеві покупці розподіляються приблизно у рівних пропорціях. Щодо перекупників, то їх не можуть відсіяти жодним чином. Наказ Дежлісагентства, за яким працюють продавці, жорстко регламентує перелік документів, який можна вимагати з бажаючих придбати деревину.

На Житомирщині, кажуть, вже спробували вимагати додаткові документи, що підтверджують статус покупця як переробника. Результати таких торгів вже оскаржила прокуратура.

Саме тому Асоціація деревопереробників говорить про необхідність зміни правил продажу лісу. Запевняють, такий документ уже розроблений — з урахуванням динаміки розвитку ринку. Один з головних пунктів — обов’язкове проведення регіональних аукціонів наряду із загальнодержавними. Тоді, мовляв, «і вівці будуть цілими, і вовки ситими».

А їх же ще має затвердити Кабмін. Очільник області запевнив переробників, що готовий і буде лобіювати введення осучаснених правил. Але оскільки вирішення цього питання напряму від обласної влади не залежить, керівництво області запропонувало, як вихід із ситуації, створити обласну програму, яка дасть змогу місцевим виробникам не залишитися без роботи.

Разом з тим керівництво області нагадало переробникам про необхідність поглиблювати переробку сировини. Бо від просто розпилованих і просушених дошок вигоди області небагато.
Источник: chodtrk.com.ua, 5.11.2016

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com