Арсен Дідур: Маємо сформувати прозорий ринок реалізації деревини, а також максимально забезпечити наших переробників місцевою сировиною

14947965_1700218216958495_4731101465221377833_n

На цьому заступник голови обласної ради наголосив під час наради щодо проблем та перспектив розвитку деревообробної галузі області, яку провів голова облдержадміністрації Валерій Куліч.

У нараді також взяли участь депутат обласної ради Юрій Болоховець, представники Асоціації лісозаготівельних та деревообробних підприємств Чернігівської області України «Чернігівлісдеревпром», а також організацій деревообробної галузі.

Як зазначив голова Асоціації Валерій Лозицький, напружена ситуація на ринку деревини вимагає вжиття невідкладних заходів на місцевому рівні. Місцевим деревообробникам не вистачає сировини: аукціони з продажу необробленої деревини проходять хаотично, багато продукції потрапляє до перекупників із інших областей. Цього року чернігівські деревообробники змогли викупити на аукціонах лише біля третини від необхідних обсягів сировини. Тому найголовніше зараз – створення абсолютно прозорих та рівних умов для всіх учасників ринку деревини.

Як наголосив заступник голови обласної ради Арсен Дідур, законодавча і виконавча влада області солідарні у захисті прав підприємств лісопереробної галузі. Ця сфера економіки області має значний потенціал, а в деяких районах є бюджетоформуючою, тому необхідно створювати максимально комфортні умови для роботи легального бізнесу, який забезпечує людей роботою і сплачує податки.

На жаль, частину питань можна вирішити лише на рівні центральної влади, проте і місцева влада не сидить склавши руки. Обласна рада та облдержадміністрація вже прийняли рішення заборонити керівникам райагролісгоспів реалізовувати деревину на власний розсуд. Триває інвентаризація та перевірка у підрозділах КП «Облагроліс».

Наразі у відповідь на звернення Асоціації обласна рада працює над розробкою Програми, яка захищатиме деревообробників і забезпечуватиме їх місцевою сировиною відповідно до потреби.

– Ми маємо розглянути це питання наступного тижня на засіданні постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин та прийняти Програму на наступній сесії обласної ради. Наша мета: припинити незаконні рубки в регіоні, сформувати прозорий ринок реалізації деревини, а також максимально забезпечити переробників місцевою сировиною. Це дасть можливість не лише збільшити надходження до бюджету, а й ефективно спрямовувати їх на розвиток відповідних територій, – зауважив Арсен Дідур.

Радник заступника голови обласної ради Наталія Купрієнко

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com