Робоча група з лісового господарства запропонує своє бачення реформування сектору – Остап Єднак

dsc_7796-860x645-jpg-pagespeed-ce-urclld2wg6Київ, 13 жовтня 2016 року – В Україні розпочала свою роботу робоча група з питань реформи лісового господарства. Вона має на меті розробити актуальну та дієву лісову стратегію, а також рекомендуватиме ліквідувати Державне лісове агентство. Про це під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив народний депутат України Остап Єднак. «Людей обурюють фотографії лисих Карпат. Ми маємо розуміти, яку їхню частину ми можемо експлуатувати і у який спосіб, а яку залишити для довкілля та культурної спадщини», – наголосив народний депутат.

Наступним кроком за його словами має стати ліквідація Держлісагентства. «Це орган – правонаступник неефективного радянського способу управління лісами. А зараз воно ще й виступає злочинним угрупуванням, яке грабує українські ліси і займається корупційними вирубками. У цьому зосереджені усі функції», – вважає він.

Остап Єднак запропонував розвести функції по управлінню лісами на наступні категорії. Формування політики залишити за міністерствами АПК та довкілля, її реалізацію покласти на новостворену з нуля службу лісів, контроль забезпечуватимуть реформовані контролюючі органи при Мінприроди, а самі лісові господарства відділити від політичного впливу державних органів та об’єднати у регіональні холдинги. Пан Єднак також пропонує зробити продаж деревини прозорим, пустивши його через онлайн платформу «Прозорро».

Світовий Банк також запускає в Україні свій проект, що опікуватиметься реформою лісового сектору. За словами Олексія Слензака, координатора проекту ПРОФОР (Проект Програми Лісів), його метою є інформування суспільства та стимулювання широкого публічного обговорення щодо реформування лісового сектору в Україні. «Учасники проекту планують здійснити огляд сучасного стану лісового сектору, надати підтримку його інституційному реформуванню, взяти участь у розробці відповідного законодавства, а також у проведенні земельної реформи та децентралізації», – зазначив пан Слензак. Необхідно також забезпечити ефективне управління лісами через удосконалення правил щодо рубок, торгівлі деревиною, лісовідновлення та захисту лісів. Тривалість першої фази проекту – з жовтня 2016 до червня 2017 року.

Краткая информация о проекте ПРОФОР

Проект Програми Лісів (ПРОФОР) Світового банку
«Сприяння реформі лісового сектору в Україні»

Проект Програми Лісів (ПРОФОР) Світового банку є продовженням програми «Правозастосування і управління в лісовому секторі» (ENPI Forest Law Enforcement and Governance Program – FLEG) , яка стала першою відкритою інформаційною і дискусійною платформою для обговорення важливих питань лісового сектору різними зацікавленими сторонами. Після Революції Гідності діяльність в рамках FLEG привернула увагу Уряду стосовно впровадження реформ, необхідних для євроінтеграції.

Метою проекту є підтримка формування поінформованої спільноти і стимулювання широкого публічного обговорення щодо реформування лісового сектору в Україні. Проект надаватиме експертну підтримку процесам прийняття рішень у лісовому секторі, включаючи рішення щодо бачення суті реформування сектору, а також експертну оцінку важливих законодавчих змін у ширшому контексті реформ в Україні і сприятиме формуванню експертної і суспільної позиції стосовно програми реформування лісового сектору. Проект впроваджується Світовим банком в Україні.

Основним клієнтом проекту є Верховна Рада України. Цільові аудиторії включають:
• Кабінет Міністрів України
• Мінагрополітики
• Державне агентство лісових ресурсів
• Мінприроди
• Обласні та місцеві органи влади
• Експертні групи, зацікавлені у питаннях лісового сектору
• Представники (асоціації) бізнесу
• Профспілки лісового сектору
• Неурядові організації (НУО)
• Засоби масової інформації

Тривалість першої фази проекту – з жовтня 2016 до червня 2017 року. Роботи другої фази проекту буде заплановано в залежності від результатів роботи в першій фазі.

Програма лісів (Program on Forests – PROFOR) є багатостороннім партнерством, яке підтримує створення і розповсюдження інноваційних підходів задля «стійких лісів для всіх». За більш детальною інформацією відвідайте сторінку PROFOR

Джерело: Український лісовод

 

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com