Нарада щодо ситуації на ринку необробленої деревини (оновлено)

IMG_8318Деревообробники області із занепокоєнням спостерігають, як за рік кількість охочих придбати деревину на аукціоні подвоїлася. Останні торги були для них найважчі: перекупники за будь-яку ціну намагалися закріпитися на ринку, ціни на деревину стрімко росли. Переважна більшість підприємців-деревообробників області ледь змогла викупити третину необхідних для роботи обсягів сировини. В той же час на зовнішньому ринку попит падає, отже склалася дуже важка, парадоксальна ситуація, коли на фоні зростання вартості сировини падає ціна на готову продукцію.

З проханням розглянути питання щодо врегулювання ситуації у сфері продажу необробленої деревини на розширеній нараді за участі всіх зацікавлених сторін (лісокористувачів, деревообробників, біржі) наша Асоціація звернулася до Чернігівської обласної ради та обласної адміністрації.

13 квітня заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів таку нараду .

Під час засідання голова Асоціації лісозаготівельних та деревообробних підприємств Чернігівської області «Чернігівлісдеревпром» Валерій Лозицький висловив занепокоєння умовами забезпечення виробничих потреб деревообробної галузі в сировині. За його словами, недотримання вимог Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, відсутність контролю за виконанням аукціонних угод призвели до проблем забезпечення сировиною деревообробників області, не в останню чергу через наплив перекупників. Кількість охочих придбати деревину на аукціоні в області за рік значно збільшилася. Ціни на деревину стрімко зростають. В результаті чого під час останніх торгів деревообробні підприємства області на змогли викупити необхідний обсяг сировини для забезпечення власних виробництв. Це призводить до негативних соціально-економічних наслідків.

На нараді також виступали: заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кириченко, директор КП «Чернігівоблагроліс» Іван Донець, заступник директора Чернігівської обласної товарної агропромислової біржи Владислав Сіушкін, депутат обласної ради Олександр Демченко та фахівці Департаментів економічного та агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, представники деревообробних підприємств та громадськості.

В-цілому розмова вийшла непроста та дуже емоційна. Так проблеми на ринку деревини є, не в останню чергу – через фактичну відсутність контролю за належним виконанням вже існуючих вимог нормативно-правової бази та тривале ігнорування з боку держави змін, які відбулися на ринку деревини.

Учасники засідання напрацювали спільні пропозиції та намітили подальші кроки по врегулюванню ситуації, які мають здійснюватися з врахуванням інтересів всіх учасників ринку необробленої деревини, посиленню контролю за виконанням аукціонних угод, а також належної організації та проведення торгів з продажу деревини.

Вкотре висловлюємо вдячність обласній раді за небайдуже ставлення до проблем галузі.

IMG_8266

IMG_8275

IMG_8324

IMG_8381

IMG_8402
IMG_8414
IMG_8452

IMG_8470

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com