Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА призупинив роботи по створенню національного природного парку

Про це 15 лютого на брифінгу в облдержадміністрації повідомила директор Департаменту Катерина Тканко.

В прес-релізі зазначено, що робота по підготовці матеріалів по зміні статусу регіонального ландшафтного парку “Міжрічинський” на національний природний парк “Дніпровсько-Деснянське міжріччя” призупинена через значний суспільний резонанс, побоювання користувачів мисливських угідь та лісових господарств в обмежені їх господарської діяльності. Зміну статусу парку не погодили землекористувачі і суміжники земель, що зупинило подальшу роботу в цьому напрямку.

У своєму виступі Катерина Тканко зазначила, що вирішення цього питання мало б позитивно вплинути на розвиток паркової зони, адже фінансування відбувалося б з державного бюджету, крім того, планувалося збільшення штату працівників, проте питання зміни статусу парку “Міжрічинський» не є настільки нагальним, щоб не зважати на суспільні інтереси. Тож подальше вирішення питання буде погоджуватись з Міністерством екології та природних ресурсів України, яке, до речі, і було ініціатором зазначених змін.

Відмічу, що директор Департаменту ухилилася від відповіді на запитання журналістів щодо планів приєднання нових територій при створенні НПП “Дніпровсько-Деснянське міжріччя”, мотивуючи це відсутністю у неї відповідних даних. Але ж, за нашими даними, площу парку пропонувалося збільшити майже в половину і переважно за рахунок території лісокористувачів!

На нашу думку місцева влада зміною статусу спробувала виправити помилки, яких припустилися при створенні та забезпеченні діяльності регіонального парку, але наступає на ті ж самі граблі. Намагання перекласти фінансування парку на державний бюджет, вбиваючи при цьому власні підприємства — хибний шлях. Не існує державних коштів — є кошти платників податків і не має значення з якого бюджету вони беруться.

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com