Депутатами обласної ради розглянуто питання створення національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське Міжріччя» на території Козелецького та Чернігівського районів

комісія облради

До Асоціації “Чернігівлісдеревпром” звернулися деревообробні та лісогосподарські підприємства, занепокоєні намірами Чернігівської обласної адміністрації створити національний природний парк “Дніпровсько-Деснянське Міжріччя” на базі вже існуючого (найбільшого в Україні) регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», площа якого становить – 78,8 тис. га. До складу національного парку планується додатково включити землі державної та комунальної власності, зокрема біля 37 тис. га — землі лісокористувачів. Таке збільшення площі природно-заповідного фонду ставить на межу виживання лісогосподарські підприємства та деревообробну галузь цього регіону. Асоціацією були підготовлені та надіслані відповідні звернення до Чернігівської обласної ради та обласної адміністрації.

11 лютого відбулося спільне засідання постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, екології, природокористування та земельних відносин і депутатів обласної ради від фракції Аграрної партії України, на якому, окрім іншого, розглянуто звернення Асоціації щодо створення НПП. Вели засідання заступник голови обласної ради Арсен Дідур та очільник постійної комісії Віктор Кияновський.

Про доцільність створення об’єкту природно-заповідного фонду комісію поінформували заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Тетяна Небрат та директор регіонального ландшафтного парку «Міжрічінський» Андрій Сагайдак. На наш подив свою позицію виступаючі, зокрема, аргументували тим, що це лише зміна статусу вже існуючого РЛП на національний природний парк, яка не передбачає розширення територій природно-заповідного фонду. Ця заява нас дещо здивувала, адже 28 грудня 2015 року робоча група при Департаменту екології та природних ресурсів обдержадміністрації заявила про наміри розширення меж регіонального парку.

Перед присутніми виступав голова Асоціації лісозаготівельних та деревообробних підприємств Валерій Лозицький. Він наголосив на тому, що заповідність даного регіону вже одна з найбільших по Україні, а подальше збільшення площі природно-заповідного фонду призведе до скорочення виробництва та, як наслідок, зростання безробіття та втрат надходжень до місцевого бюджету. Через скорочення доходів місцеві громади не зможуть повноцінно виконувати свої функції, які делегуються на фоні децентралізації влади. Незгоду по цьому питанню також висловила голова Козелецької районної ради Олена Дмитренко. Представник військового навчального центру “Десна” наголосив на небезпеці створення національного природного парку у буферній зоні навколо двох діючих військових полігонів.

Депутати постійної комісії прийняли рішення щодо недоцільності створення національного природного парку «Дніпровсько-Деснянське Міжріччя» з декількох причин. А саме: через складну економічну ситуацію в державі, коштів невистачає навіть для фінансування існуючих національних парків. Крім того, не враховано, що територія запланованого національного природного парку знаходиться між двома діючими військовими полігонами. Що, в свою чергу, порушило б заходи безпеки на території полігонів та реалізацію функцій парку. Ознайомившися з усіма точками зору з цього питання, депутати вирішили вивчити господарську діяльність та фінансовий стан вже існуючих в області Ічнянського та Мезинського національних природних парків.

У статті використовувались матеріали офіційного веб-порталу Чернігівської обласної ради

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com