Відбулося чергове засідання робочої групи по реформуванню ринку деревини

В Держлісагентстві 3 грудня відбулося чергове засідання  робочої групи по розробці проекту “Положення про порядок продажу необробленої деревини”. Підчас обговорення були розглянуті, зокрема, пропозиції і зауваження, підготовлені Олегом Сторчоусом – експертом програми «Правозастосування та управління в лісовому секторі країн східного регіону дії європейського інструменту сусідства і партнерства – 2» (FLEG ІІ).

Крім того, головою асоціації “ЧЕРНІГІВЛІСДЕРЕВПРОМ” Валерієм Лозицьким були підняті питання дотримання існуючого “Положення про порядок продажу деревини”. На всі аукціони 1 кварталу виставлено орієнтовно 120-130 тис. куб. м деревини при плановій заготівлі у 1 кварталі 230-240 тис. куб. м..  Відкинемо обсяги деревини для задоволення потреб власних цехів лісгоспів, на потреби населення та соціальної сфери (умовно 50 тис. куб м.) – то отримаємо різницю у 70 тис. куб. м, або 30 % заготівлі. Це і є той самий традиційний відсоток експорту та прямих договорів, про який “скромно забувають” держлісгоспи. А якщо врахувати збільшення на пропозиції дров паливних, то відсоток придатної для пиляння деревини на аукціоні ще менше, ніж ми рахували.

Таким чином створюється штучний дефіцит деревини на аукціонах, який призводить до ажіотажного попиту та невиправданого підвищення ціни. Як підтвердження – проведені в інших областях аукціони, коли ціна на хвойний пиловник піднімалася на тисячу гривень від стартової.

З кожним аукціоном збільшується доля продажу деревини на умовах франко-верхній склад. В попередні роки це пояснювали добрими темпами прокладання лісових доріг, які давали вільний доступ до лісосік. Але в цьому році лісгоспи мають вельми скромні результати по будівництву таких доріг.

Бажання мати світові ціни на сировину і нічого не вкладати в розвиток, в інфраструктуру, зберегти командно-адміністративну систему управління – все це суперечить заявам Держлісагентства перейняти “європейську модель” ведення лісового господарства. Залишається основне питання у реформуванні ринку деревини – виконання встановлених правил всіма учасниками торгівлі деревиною.

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com