Виручать верстати-дроворуби

15_406Нинішня зима за всіма економічними й політичними прогнозами буде нелегкою, випробовуватиме українців на міць.

Чернігівські лісівники на осінньо­зимовий період можуть повністю забезпечити регіон паливними матеріалами. Заготовлених 120 тис.м3 дров вистачить і землякам, і сусіднім областям.

У вересні в сільських оселях господарі перевіряли справність печей і грубок та добрим словом згадували місцеві торфобрикетні заводи, які були зруйновані «реформаторами».

З 2012 року у Добрянському, Ніжинському та Корюківському держлісгоспах на повну потужність використовуються верстати­дроворуби.

Як зазначає головний інженер Добрянського лісогосподарського підприємства В’ячеслав Киченок: «Вся неліквідна деревина в лісгоспі йде на дрова. Це дуб, сосна і береза. А наш верстат­дроворуб працює у дві зміни».Його обслуговують Олександр Матюпатенко, Ігор Бортасевич, Володимир Блінов. Робітникам допомагають укладники Сергій Кривошей, Микола Феоктістов, Микола Дорошенко.«Раніше ці хлопці ходили з бензопилами і сокирами по дворах і допомагали заготовляти дрова літнім односельцям,— розповідає майстер дільниці по переробці деревини Лідія Тітова. — А тепер вони трудяться біля верстата».

Виробничники рубають населенню дрова на замовлення — рубанець від 25 до 50 см: для печей, грубок і котлів для твердого опалення. За один кубометр вони отримують 60 грн. Складання в касету коштує 12 грн., а виготовлення касети — 13 грн. Вартість 1 м3 дубових дров для населення — 400 грн., для підприємств — 540 грн. Соснові й березові — дешевші. Є й такі клієнти, що замовляють до 1000 м3 дров.

Протягом літа попит на продукцію верстата­дроворуба був значним. Люди охоче купують дрова, запасаються на зиму.

Прес-служба Чернігівського ОУЛМГ

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com