Остап Еднак: Вимагаю проведення негайного відкритого експертного обговорення Проекту положення про видачу сертифікатів походження

Ostap777Размещаю данный текст по просьбе автора. От всех пользователей Украинского лесовода благодарю его за противодействие кулуарному стилю принятия решений, касающихся лесного хозяйства и лесного сектора в целом. М.П.

З достовірних джерел мені стало відомо, що МінАПК разом з ДАЛР готують нову диверсію стосовно деревообробників. Зміни, передбачені законопроектом 1362 трактуються юристами МінАПК так, що сертифікат походження видається лише з ТТН, і не може передаватись третім особам.

Таким чином штучно усувається можливість отримання сертифікату походження при купівлі лісо- чи пиломатеріалів в інших компаній і його часткової переробки. Фактично, аби мати можливість відправляти пиломатеріал на експорт, деревооборрбник може придбати круглий ліс лише в постійного лісокористувача.

Виникає логічне питання – яким чином тоді самі ж постійні лісокористувачі (лісгоспи) будуть отримувати сертифікат походження – адже самі собі ТТН вони не випишуть.

Слід зазначити, що з одного боку це суттєво знизить обсяг махінацій з фіктивними операціями на внутрішньому ринку з деревиною для отримання сертфікату. Але з іншого боку це суттєво звузить економічні свободи учасників ринку. Відтепер, придбавши сировину в лісозаготівельних бригад, підриємець не зможе її відправити на експорт в дошці. Аналогічно, придбавши свіжопилену дошку в однієї компанії, фірма не зможе її посушити, обрізати в дошку або брусок та відправити на зовнішні ринки.

Я виступаю категорично проти того, щоб положення писалось юристами МінАПК чи ДАЛР вузько по букві закону (значною мірою маніпулятивно), без залучення юристів профільних асоціацій.

Закликаю МінАПК та ДАЛР до негайного публічного обговорення проекту рішення. Інакше вам грозять багатомільйонні судові позови та соціальні збурення.

Для справки.

Не далее как вчера, многие СМИ с подачи Гослесагентсва растиражировали информацию ь о том, что “Гослесагентство разработало сертификат происхождения лесоматериалов — Александр Ковальчук”. 

Помимо прочего до сведений общественности доводится то, что:

  • ” «С нашей стороны работа окончена, после согласования профильным министерством документ поступит в правительство. Мы рассчитываем, что это случится в ближайшие дни», — отметил Александр Ковальчук.”
  • “…агентство также разработало Концепцию реформирования лесного хозяйства, инициирует создание лесного патруля и введение всеобщей системы электронного учета древесины с 1 июля 2016 года. Это существенно сократит долю «теневого» леса и сэкономит государству порядка 2 млрд грн.”

http://www.lesovod.org.ua/node/26360

Ни один из названных документов не был доступен для ознакомлнения и не обсуждался. Последнее размещение проектов законодательных документов на сайте Гослесагентства датировано  августом текущего года  и касается  изменений к Закону «Про мисливське господарство та полювання» М.П.

Источник: Український лісовод

Залишити свій коментар

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com