Кому підпорядковано МінАПК?

мінагрополітики_10Сказати що я, як і більшість моїх знайомих і колег, пов’язаних зараз чи в минулому з лісовим господарством, незадоволений процесами, які відбуваються у лісовій сфері — це нічого не сказати.

Реформа перетворилася на фарс. “Нові незаангажовані” кадри настільки “незаангажовані”, що ігнорують або навіть порушують нормативні документи та законодавство України. Я не можу виправдати ці дії, навіть якщо порушники прикриваються “боротьбою з корупцією”, а тим паче “боротьбою за нові цінності”.

Спосіб, в який проходила підготовка концепції реформування лісового господарства, якраз той випадок, коли методи прямо суперечать цілі. Порушення процедури, відмова від обговорення, ігнорування експертної та громадської думки, ухиляння від спілкування — це не європейські цінності, на них не побудуєш європейську державу.

Тепер, власне, щодо реформи галузі: те, що презентувало і як презентувало Держлісагентство на колегії МінАПК навіює думку, що ці відомства не в курсі, що є керівний документ, а саме:

ПОСТАНОВА Верховної Ради України Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України 11 грудня 2014 року № 26-VIII

Все, що потрібно було робити Держлісагентству — уважно читати та виконувати Постанову по пунктах:

«2. Нова політика державного управління:

1 “дерегуляція та зменшення кількості точок дотику бізнесу та держави:»

• завершення зменшення кількості контролюючих органів з 56 до 28, функцій – з 1032 до 680 (перше півріччя 2015 року), приведення кількості контролюючих органів та їх функцій у повну відповідність з європейськими стандартами (2016 рік);

2 децентралізація та регіональний розвиток, максимальна передача функцій на місцевий рівень:

• розроблення та сприяння прийняттю змін до Бюджетного кодексу України і Податкового кодексу України щодо передачі органам місцевого самоврядування додаткових бюджетних повноважень і стабільних джерел доходів для їх реалізації та Закону України про Державний бюджет України на 2015 рік (2014 рік);…»

А що у нас в «Концепції»?
– створюється додатковий контрольний орган із незрозумілими функціями «Лісовий патруль» (назва схожа на анонс телепрограми);
– управління не передається на місця, а навпаки жорстко централізується;
– джерела доходів для громад (місцеві податки) — мінімізуються (якщо це буде корпорація із 100 % центральним управлінням, як її малює Ковальчук).

Читаємо далі і виникає «дежавю» :

«4. Нова економічна політика:
демонополізація економіки: …»

А це той пункт, де, на мою думку, ДАЛРУ дозволило собі зробити «вільну трактовку»:

«5. Нова політика управління державною власністю:
впровадження корпоративного управління відповідно до стандартів ОЕСР, призначення визнаних фахівців на керівні посади в ключових державних компаніях:
• запровадження ефективного управління об’єктами державної власності (2015 рік);
• залучення міжнародних аудиторських компаній до аудиту ключових державних компаній (щороку);
• усунення посадових осіб державних органів від управління державними компаніями (2015 рік);….»

Прошу зауважити, що мова йдеться про впровадження управління відповідно до стандартів ОЕСР на вже існуючих держпідприємствах.
А саме цікаве в останньому пункті:

«зміна системи управління стратегічною державною власністю через створення холдингових компаній з міжнародними стандартами управління (2016-2017 роки).»

Холдинг — сукупність материнської компанії та контрольованих нею дочірніх компаній (не підрозділів).
Візьміть стандарт ОЕСР і уважно почитайте його рекомендації. Дуже корисно.
Також прошу не ігнорувати, а уважно прочитати доклад Сторожука на засіданні ФЛЕГ, бо:
в українському законодавстві корпорація і холдинг це господарське об’єднання підприємств, а не підрозділів, як подає Держлісагентство!
Фактично це схоже на структуру лісгоспи-обласні об’єднання, яка вже була і нормально працювали.
Підприємства не потрібно ліквідовувати, їх необхідно об’єднати, утворити регіональні і всеукраїнське правління (по типу ради директорів), яке повинно займатися фінансуванням конкретних лісівничих програм як в області, так і в Україні.
Бо основна проблема лісорозведення в України — дуже відмінні умови лісівництва у Поліссі, Карпатах, лісостепу і степу!
Пан Ковальчук намагається довершити справу Сивця: ліквідувати лісгоспи та на їх майні та землі створити одного монстра — такий собі лісовий “Газпром”!

Залишається питання: чому МінАПК не зважає на “Програму діяльності Кабінету Міністрів України”, чи воно вже не в структури Кабміну?

Ляховой Юрій

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com