Лісовий нафтогаз

o_ednakВ понеділок, 19 жовтня в МінАПК було продемонстровано майстер-клас як не можна робити реформи, або як хороші ідеї можна дискредитувати та споганити. Чітко прослідковується план – “реформаторів” – або створити мега-корупційний лісовий монстр, або потопити ідею реформи і залишити все як є, що теж зручно для консервації корупції.

Горе-Держлісагентство, на фоні повної інституційної неспроможності та кризи з блокування експорту деревини демонструвало напівфабрикат з орфографічними помилками під гучною назвою Концепція реформування лісового та мисливського господарства України.

Реформа готувалась в повній секретності та ізоляції від суспільства, експертного середовища та народних депутатів.
І що найгірше, її гарно декорували роботою ніби-то 67ма експертами, міжнародними програмами ФАО ООН та Флег Світового банку. Це абсолютно цинічна брехня, оскільки ані експертне середовище, ані Світовий банк не брали участь в розробці концепції. Страшно уявити, якщо подібна методика маніпулювання та брехні використовується в інших сферах діяльності МінАПК.

Одним з ключових елементів реформи – створення єдиною лісогосподарської структури, яка б управляла лісами України в якості господарюючого суб*єкта. Видається наче правильним, але таємними експертами зроблена якісна диверсія. Замість виведення цієї структури поза сфери прямого впливу Держлісагентства як один з елементів подолання корупції, її чітко вбудували в структуру самого Держлісагентства. Там же “зашили” і Лісовий патруль (про який до речі експертне середовище вперше чує). Реформою фактично ствоюється мега-корупційний монстр, за прикладом Укрспирт чи ДПЗКУ – дуже в стилі роботи МінАПК в створенні неефективних в роботі але зручних в корупції монстр-холдингів. Такого “фінта” не спромігся зробити навіть Віктор Сівець – очільник галузі за часів Януковича.

Іронія долі полягає в тому, що 15 жовтня, минулого четверга, в Світовому банку саме проводився круглий стіл з інституційної реформи, де були присутні експерти з усієї України, громадські організації, журналісти, профспілки. На круглому столі власне обговорювали варіанти створення єдиної лісогосподарської структури, презентувались різні моделі з аналізом, нагошувалось на прозорості підходу і належної комунікації з усіма стейкхолдерами. Саме ж Держлісагентство в особі вищого керівництва проігнорувало захід. А вже в понеділок вийшло з своїм продуктом, який увесь просякнутий недоліками та корупційними ризиками. Цікаво, що на круглому столі Світового банку були представники Держлісагентства рівня керівника департаменту. Інформацією про реформу та її презентацію на Колегії МінАПК вони не володіли.

Про реформу мисливства в презентації взагалі нічого немає. А там повна катастрофа.

Зараз на столі у Міністра Павленка лежить проект рішення, де є наступні пункти:

Колегія вирішила:
1. Інформацію Голови Державного агентства лісових ресурсів України Ковальчука О.П. про стан реформування та стратегію розвитку лісової галузі взяти до відома.
2. Схвалити напрями реформування лісової галузі, що зазначені у доповіді Голови Державного агентства лісових ресурсів України Ковальчука О.П.
3. Голові Державного агентства лісових ресурсів України
(Ковальчук О.П.) прискорити доопрацювання та подання на розгляд
відповідних нормативно-правових актів та забезпечити виконання плану
заходів з реформування лісового господарства України.

Я дуже сподіваюсь, що схвалення цієї концепції не відбудеться, що Міністр нарешті покаже характер і зробить правильні рішення в інтересах країни.

Олексій Павленко, Vladyslava Rutytska, Oleksandr Opanasenko, Oleksiy Skrypnyk, Олег Листопад, Dmitriy Artemchuk, Oleg Oplachko, Julia Romanska, Roman Semenukha, Iryna Sysoenko, Boryslav Rozenblat, Hanna Hopko, Kyshkar Pavlo, Viktor Kryvenko

http://www.lesovod.org.ua/node/26306

12119157_10153718422774204_6984112129547888215_n

Читати оригінал

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com