Остап Еднак: Яценюк доручив МЕРТ та МінАПК розробити законопроект, який скасує мораторій на експорт необробленої деревини. Який альтернативний механізм пропонує прем’єр – невідомо.

PA150060Данное сообщение размещено на Фейсбук. Публикую по просьбе автора. Предлагаю обсудить. М.П.

Дійшла інформація, що Яценюк доручив МЕРТ та МінАПК розробити законопроект, який скасує мораторій на експорт необробленої деревини. Який альтернативний механізм пропонує прем*єр – невідомо.

 

Деякі думки з цього приводу.

1. Вже коли закон був проголосований і мав бути підписаний Президентом, я обговорював його проблемну частину з експертами по міжнародній торгівлі, включно з Наталією Микольською та Максимом Нефьодовим. Так, є питання дощо угоди про вільну торгівлю з ЄС та з правилами СОТ. Але оскільки закон прийнятий Верховною Радою – Уряду слід з цим викликом працювати та захищати інтереси країни.

2. Законом передбачається зміна порядку видачі головного документу який регулює експорт не лише круглого лісу, але й пиломатеріалів, – діяльність близько сотні держлісгоспів та декілька тисяч приватних підприємств. В Законі було передбачено 3 місяці для Уряду аби змінити правила. 3 місяці пройшли 10 жовтня. Уряд не зробив НІЧОГО, тим самим створивши колапс в експорті тисяч компаній, як державних, так і приватних. З чуток з-середини Держлісагентства я розумію, що це був намірений саботаж дії Закону з боку посадових осіб, аби знову змінити правила гри – мораторій шалено невигідний чиновникам, які продовжують брати хабарі з цієї діяльності.

Мною направлене відповідне звернення в ГПУ, оскільки через експортний колапс понесли збитки державні та приватні компанії. І в цього саботажу є чіткі імена і прізвища які легко буде встановити.

3. Стосовно виконання доручення Прем*єр-міністра з розробки нового законопроекту, я очікую прозорості в даному питанні – очікую від МЕРТ створення робочої групи, в яку прошу включити мене, а також представників деревообрбних асоціацій (Dmitriy Artemchuk). Nataliya Mykolska, Max Nefyodov, гадаю можна провести плідну роботу. Закон повинен буде регулювати не лише експортну діяльність, але і продаж деревини на внутрішньому ринку. Лише минулого тижня обговорював з експертами на круглому столі організованому Світовим Банком, що слід розробити закон про ринок деревини.

Мої загальні враження – на розробку, обговорення, погодження нового законопроекту який би захистив деревообробників від свавілля держави, відповідав міжнародним зобов*язанням піде декілька місяців. Далі – проходження погоджень через урядові установи, подання в Парламент та проходження процедур там. Тупо відмінити мораторій навряд чи вийде – депутати на цей крок не підуть. Можна лише запропонувати супер-якісне рішення, яке задовольнить усіх стейкхолдерів. Тоді можливий його успіх в Раді.

Источник: Український лісовод

Залишити свій коментар

Ваше ім'я (обов'язково)

Ваш email (обов'язково)

Тема

Повідомлення

 

 

Залишилися питання? Дзвоніть нам за телефоном (096) 525-57-21 або відправте своє повідомлення по електронній пошті chernigivderevprom@gmail.com